СИЛИКОНСКА ТАВА

СИЛИКОНСКА ТАВА

Вообичаена цена
ден 890.00
Акцијска цена
ден 890.00
Вообичаена цена
ден 890.00
Продадено
Единечна цена
за 
Вклучен данок.

Станете мајстор за печење со помош на оваа силиконска тава и воодушевете ги вашите најблиски со вкусно торти, пити и колачиња!

Тавата е флексибилна, издржлива, па затоа тестото нема да се залепи за неа. Така  лесно ќе направите торта која вадејќи ја  од калапот нема да се распадне.

Треба да се напомене дека тавата е отпорна на температури
од -40 до 260 °C и затоа е погодна за подготовка на колачи во традиционална или микробранова печка, или да се чува во фрижидер или замрзнувач. Покрај тоа, силиконската тава едноставно  не може да се скрши. Едноставно ќе ја поставите во кујнскиот плакар, каде што нема да зазема многу простор, а дополнителна придобивка е што тавата може да се мие во машина за миење садови. Силиконската тава е со  италијанско производство Гвардинија.

 • безбедна за повеќекратна употреба
 • за микробранова печка
 • за замрзнувач
 • лесна  за миење
 • безбедна во рерна  (-40 °C до + 260 °C)
 • не задржува мириси или вкусови
 • флексибилна за лесно отстранување на печивата
 • лесна за употреба
 • брза за чистење
 • материјалот усогласен со FDA / SGS
 • соодветна за калап за торта или за желе
 • може да се пере во машината замиење садови


Димензија: Ø 26 см
Боја: црвена
Производител: Гвардини