БАЈКИТЕ НА ХАНС КРИСТИЈАН АНДЕРСЕН

БАЈКИТЕ НА ХАНС КРИСТИЈАН АНДЕРСЕН

Вообичаена цена
ден 1,490.00
Акцијска цена
ден 1,490.00
Вообичаена цена
ден 3,199.00
Продадено
Единечна цена
за 
Вклучен данок.

Принцезата нa зрно грашок, Палешка, Дивите лебеди, Грдото пајче, Снежната кралица, Снешко, Огнило, Малата сирена, Царевата нова облека, Малиот оловен војник, Ѕвоно, Девојчето со кибритчињата, Петте зрна грашок... и уште грст прекрасни ремек-дела од перото и фантазијата на најголемиот писател на бајки
во сите времиња.

 

Димензии: 29 × 22 см
Број на стр.: 343
Подврска: тврда
Јазик: македонски